Zalew w Klimkówce


Szkoła w obiektywie


      English
Walory przyrodnicze Walory zdrowotne Ślady przeszłości Walory turystyczne

Atrakcją terenu jest zbiornik wodny na rzece Ropa w Klimkówce z możliwością uprawiania sportów wodnych, Stadnina Koni Huculskich w Regetowie i Hańczowej oraz pieszo-rowerowe przejścia graniczne w Wysowej, Blechnarce i drogowe w Koniecznej.

W swoje gościnne progi zapraszają również gospodarstwa agroturystyczne, których szybki rozwój obecnie się obserwuje. Można więc wypocząć w rodzinnej atmosferze, delektować się smakiem kwaśnego mleka, soczystością owoców czy warzyw własnoręcznie zrywanych z przydomowych grządek. Gospodarze oferują kuchnię regionalną. Nie brakuje miejsca na biwaki i ogniska. Można zbierać zioła, grzyby, łowić ryby i polować na obficie występującą zwierzynę.

Głównym ośrodkiem turystycznym z bogatą bazą noclegową i doskonałymi połączeniami z Gorlicami i Nowym Sączem jest Wysowa - Zdrój.

Krzyżuje się tu wiele szlaków turystycznych i jest to dobry punk wyjścia dla wycieczek pieszych w najwyższe pasma Beskidu Niskiego: na Lackową (997 m n.p.m.), Jaworzynę Konieczniańską, Kozie Żebro i Rotundę. Na stoku góry Jawor, na południe od Wysowej znajduje się słynna kaplica słynąca z odpustów na całą Łemkowszczyznę.

Gmina Uście Gorlickie przyciąga nie tylko latem i zimą. Gdy późna wiosną zazieleni się las, zakwitną drzewa i krzewy, wtedy, gdy Beskidy okryją się wspaniałymi kolorami jesieni, przyroda czeka na wszystkich tych, którzy jej potrzebują. Dzięki ciekawej ofercie wypoczynku, co roku do gminy Uście Gorlickie przyjeżdża coraz więcej turystów, wczasowiczów i kuracjuszy, którzy wyjeżdżają stąd z niesamowitymi wrażeniami i często tu wracają.


Urząd Gminy w Uściu


   Webmaster: Bogdan Matała